Strona główna/Usługi/Audyty i plany marketingowe

Audyty i plany marketingowe

Znajdź obszary wymagające poprawy i wyznacz kierunek dalszych działań

Audyt to niezależna ocena działań marketingowo-sprzedażowych w Twojej firmie.
Dostarcza informacji o obszarach, których poprawa pozwoli generować więcej leadów i zwiększyć sprzedaż. Głównym zadaniem jest audyt kont reklamowych, zidentyfikowanie luk marketingowych i obszarów, które należy poprawić. Dzięki temu zwiększysz efektywność działań i wypracujesz zadowalające wyniki.

Audyt kont reklamowych

Plany marketingowe

Lejki sprzedażowe

Kampanie marketingowe

Tworzenie buyer person

Pozyskiwanie leadów

Optymalizacja procesów sprzedażowych

Opracowywanie wyróżników firmy

Facebook Ads

YouTube Ads

Google Ads

Tiktok Ads

Twitter Ads

Moja praca w liczbach

+4 mln zł

wydanego budżetu w systemach reklamowych

22,6 mln zł

przychodu z kampanii dla klientów e-commerce

+14 700

pozyskanych leadów z różnych branż

+4 lata

w performance marketingu

Jeżeli w Twojej firmie
To wspólnie możemy to zmienić.
Umów bezpłatną konsultację

Audyt działań marketingowych

Kampanie marketingowe to nie tylko działania wizerunkowe, ale także sprzedażowe. Im lepiej dopasowany przekaz do użytkownika, tym większa szansa na pozyskanie klientów.

Audyt kont reklamowych: Facebook Ads i Google Ads

Masz świetny produkt lub usługę, ale czujesz, że potencjał Twojej firmy nie jest w pełni wykorzystywany? Analiza kont Facebook Ads i Google Ads pomaga znaleźć i wyeliminować nieprawidłowości. Podpowiem, co zrobić, aby poprawić skuteczność działań i wypracować zadowalające wyniki.

Tworzenie planu marketingowego

Prowadzenie biznesu bez jasno określonego planu lub ze zdawkowym „mamy się rozwijać” to droga bez przyszłości na dłuższą metę. Stworzenie planu marketingowego to przede wszystkim informacja o tym, na jakich efektach zależy Twojej firmie. To także odpowiedź na pytania: Co chcesz osiągnąć? Jak chcesz to zrobić? Kiedy chcesz dotrzeć do kolejnych kamieni milowych? Plan pomoże zdiagnozować potencjalne przeszkody, ale też określić, jak im sprostać. Stworzenie planu marketingowego pozwoli Ci na klarowne ustalenie celów i wyznaczenie sposobów ich realizacji.

Czym jest audyt kont reklamowych i plan marketingowy?

W telegraficznym skrócie przedstawiam informacje o korzyściach z audytu kont reklamowych dla Twojej firmy. Jednocześnie pokażę, dlaczego firmy potrzebują planu marketingowego i jaki pożytek przynosi jego opracowanie.

Audyt kont reklamowych

Audyt kont reklamowych to analiza dotychczasowych działań z płatnym budżetem. Informacje otrzymasz w przystępnej i zrozumiałej formie, aby nie trzeba było niczego się domyślać. Materiały dadzą Ci odpowiedź m.in. na to, czy kampanie mogłyby przynosić lepsze wyniki i co należałoby zrobić, aby je poprawić.

Podpowiem, na jakie wskaźniki warto zwracać uwagę przy ocenie skuteczności kampanii marketingowych, a także, gdzie ich szukać. Informacje uzupełnię o konkretne przykłady. Zapewni Ci to szerszą perspektywę, ponieważ spojrzysz na sprawę od strony teoretycznej i praktycznej.

Plan marketingowy

Kierunkowskazem w drodze do realizacji celów handlowych jest plan marketingowy. Praktyczny zbiór informacji, który wskazują, co może zrobić firma, aby osiągnąć swoje założenia sprzedażowe poprzez marketing.

Plan marketingowy uwzględnia profil klienta zakupowego, co pomaga określić, komu sprzedajesz swoje produkty lub usługi. Wspólnie opracujemy wartości i wyróżniki firmy, które pomogą wyróżnić się Twojej marce na tle konkurencji.

Zgromadzona wiedza ułatwi zrozumienie procesu zakupowego klienta, a dzięki temu lepiej poznasz potrzeby i motywacje zakupowe swojej grupy docelowej. Tego rodzaju informacje przydają się w działaniach organicznych i płatnych kampaniach reklamowych, co pozwala pozyskiwać jakościowe leady i większą sprzedaż.

Audyt kont reklamowych i plan marketingowy – ile kosztują?

Audyt kont reklamowych to wydatek od 600 złotych. Realizuję projekty marketingowe, gdzie koszt ułożenia planu rozpoczyna się od 2000 złotych i sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wydatki na poszczególne działania marketingowe są dostosowane pod kątem rentowności dla małych i średnich firm. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę, umów się na bezpłatną konsultacje i opowiedz o wyzwaniach, przed którymi stoi Twoja firma.

W ramach audytu otrzymasz informacje m.in. o przeszkodach, które ograniczały skuteczność Twoich kampanii, ale także o sposobach zwiększenia efektywności przyszłych działań marketingowych. Dowiesz się, jak weryfikować i interpretować wskaźniki, a także, co można zrobić, aby je poprawić. Podpowiem także, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, oraz gdzie ich szukać.

Stworzenie planu marketingowego to m.in. stworzenie buyer persony, ułożenie lejków marketingowo-sprzedażowych i ścieżki zakupowej klienta, czy zaplanowanie działań promocyjnych w konkretnych kanałach. Celem planu jest wsparcie Twojej firmy w osiągnięciu założeń handlowych.

W jakich obszarach mogę pomóc Twojej firmie?

Audyt działań reklamowych na Facebooku – polega m.in. na optymalnym ustawieniu kampanii i analizie konta pod kątem obowiązujących standardów. Zyskujesz unikalną wiedzę o dostępnych, ale niewykorzystywanych możliwościach podniesienia efektywności kampanii. Co więcej, zyskujesz szczegółowe wytyczne do Twoich kampanii, a dzięki temu dowiesz się, jakie działania warto kontynuować lub z czego zrezygnować. Dzięki temu będziesz lepiej, mądrzej i bardziej efektywnie zarządzać budżetem reklamowym.

Audyt działań reklamowych w Google – w praktyce to monitoring dotychczasowych działań i sprawdzenie kampanii reklamowych pod kątem efektywności. Weryfikacja działań wskaźników reklamowych przydaje się szczególnie wtedy, gdy pomimo inwestycji w reklamę nie zauważasz pozytywnych i zadowalających efektów. Audyt działań reklamowych w Google to dobre rozwiązanie także dla firm, które mają mały budżet i nieustannie muszą czuwać nad skutecznością kampanii.

Konsultacje marketingowe i reklamowe – ułatwiają znalezienie przeszkód, których usunięcie wpłynęłoby na poprawę wyników kampanii marketingowych. Na przykładzie konkretnych działań Twojej firmy i zrealizowanych projektów, pokazuję, gdzie mogą pojawiać się błędy i jak ich uniknąć. Celem jest optymalizacja działań, która pomaga moim klientom w realizacji celów sprzedażowych.

Plan działań marketingowych – to kompas, który wskazuje kierunek, w jakim powinny zmierzać Twoje działania marketingowe. To miejsce, gdzie znajdziesz wytyczne dotyczące celów swojej firmy, a także konkretne działania, które pomogą Ci je osiągnąć. Plan uwzględnia m.in. to, jak i gdzie sprzedawać, a także przy użyciu jakich narzędzi i kanałów Twoje działania będą najskuteczniejsze. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje aktywności zawsze będą koncentrować się na realizacji planu.

Audyt i plan marketingowy dla Twojej firmy

Zależy Ci na wyeliminowaniu błędów i usprawnieniu procesów marketingowo-sprzedażowych?

Zapraszam Cię na bezpłatne konsultacje. Porozmawiamy o tym, jak Twoja firma dotychczas prowadziła działania marketingowo i reklamowe, co jest Twoją największą bolączką oraz w jaki sposób możemy uporać się z tymi wyzwaniami. Wyeliminowanie nieprawidłowości to szansa na pozyskanie lepszej jakości leadów i wyższą sprzedaż.

Umów bezpłatne konsultacje
Umów bezpłatne konsultacje

Jak powstaje
plan marketingowy?

Analiza działań marketingowych

Przygotowanie planu marketingowego zaczyna się od zgromadzenia informacji dotyczących sytuacji wewnątrz i na zewnątrz firmy, czyli środowiska, w którym ona działa. Analiza pomaga uwidocznić problemy decyzyjne i proponuje dla nich rozwiązania. Plan marketingowy określa kluczowe produkty i usługi, określa obszar działania przedsiębiorstwa, zawiera przewidywaną wielkość sprzedaży czy identyfikuje konkurencję. Odpowiedź na tego typu pytania pozwala przejść do wyznaczania celów marketingowych.

Wyznaczenie celów marketingowych

Co chcesz osiągnąć? Sprecyzowanie tego, do czego dążysz, pozwala wskazać problemy, które mogą utrudnić realizacją założeń. Na tym etapie wspólnie ustalamy kierunek, w którym będzie zmierzała strategia marketingowa Twojej firmy. Cele dzielimy na ogólne – do wykonania w najbliższych kwartałach i szczegółowe – zawierające konkretne liczby i termin realizacji. Jednocześnie zadania powinny być ambitne i możliwe do wykonania przez Twoją firmę.

Budżet marketingowy

Koszt realizacji planu marketingowego bywa różny i zależy m.in. od zakresu zadań i rodzaju prowadzonych kampanii. Zanim firma przystąpi do przygotowania promocji czy płatnej kampanii marketingowej, warto przeliczyć, ile środków będzie potrzebne na realizację planu. Budżet może ewoluować w każdą stronę. Jeśli widać pozytywne skutki działań i rezultaty sprzedażowe, to taką okazję warto wykorzystać, aby dodatkowo zwiększyć sprzedaż.

Co zyskasz na
współpracy?
Audyt działań marketingowych

Przegląd dotychczasowych działań marketingowych pozwoli na zdiagnozowanie przeszkód i problemów, które utrudniają realizację celów Twojej firmy.

Audyt kont reklamowych: Facebook Ads i Google Ads

Usunięcie nieprawidłowości i dostosowanie działań promocyjnych do grupy docelowej zwiększą skuteczność kampanii marketingowych. Dzięki temu konta są miarodajne, co ułatwia ocenę skuteczności reklam i zwrotu z inwestycji.

Plan marketingowy

Jest to jeden z filarów każdego biznesu. Na jego podstawie wiadomo, w jakim kierunku powinna zmierzać firma i jakie działania musi wykonać, aby osiągnąć założone cele. Przy okazji plan określa potencjalne przeszkody i wskazuje na sposoby ich rozwiązania.

Monitoring rezultatów

Weryfikacja i raportowanie działań oraz rezultatów dostarcza Ci przydatnych informacji o postępach i kierunkach działań. Jednocześnie to podstawa do wyciągania wniosków i wprowadzania korekt. Jest to wyraźne ułatwienie w procesie decyzyjnym, ponieważ dostarcza konkretnych odpowiedzi.

Wsparcie w działaniach reklamowych

Audyt marketingowy i plan marketingowy to konkretne działania, które wyeliminują przeszkody i pomogą Twojej firmie poprawić wyniki handlowe. Zapewniam także wsparcie w przygotowaniu kampanii marketingowych i tworzę reklamy video do social mediów. Całość aktywności pomaga moim klientom w realizacji celów ich przedsiębiorstw.

Umów bezpłatną konsultację

Jak zacząć współpracę?
01
Wstępna, bezpłatna konsultacja

Podczas rozmowy przeanalizuję potencjalne obszary współpracy i Twoje oczekiwania.

02
Analiza
techniczna

Weryfikuję dotychczasowe działania firmy, gromadzę dane i wyciągam wnioski, aby określić obszary wymagające optymalizacji.

03
Przygotowanie planu działania

Zgromadzone dane wykorzystuję do stworzenia koncepcji działań marketingowych i sprzedażowych dla Twoich klientów. Poznasz także proponowane warunki współpracy.

04
Decyzja
o współpracy

Na tym etapie wiesz, jakie możliwości masz do wyboru i co trzeba zrobić, aby osiągnąć założone cele. Jeżeli zależy Ci na lepszych wynikach, to dobry moment na rozpoczęcie działań.

Wyniki moich działań

 • Ilość leadów

  113

  Koszt leada

  48,51 zł

  Poznaj szczegóły
 • Ilość leadów

  321

  Budżet reklamowy

  5021 zł

  Poznaj szczegóły
 • Przychód

  144 013 zł

  ROAS

  1507%

  Poznaj szczegóły

Jak zwiększyć ilość oraz jakość leadów z kampanii płatnych w czasie kryzysu?

Regres gospodarczy to wyzwanie dla wszystkich przedsiębiorstw. Jak nie przepalać budżetu reklamowego i systematycznie pozyskiwać jakościowe leady? Przygotowałem serię materiałów wideo, które pomogą usprawnić marketing w Twojej firmie.

Odbierz bezpłatne szkolenie:
Sprawdź również
  • 16 min.
  Obejrzyj
  • 5 min.
  Obejrzyj
  • 4 min.
  Obejrzyj
  • 8 min.
  Czytaj więcej
  • 12 min.
  Czytaj więcej
  • 6 min.
  Czytaj więcej

Jak mogę Ci pomóc?

Szukasz profesjonalnego wsparcia w działaniach marketingowych dla swojej firmy?

Tworzę kampanie reklamowe, przygotowuję plany działań marketingowych oraz prowadzę dedykowane warsztaty dla firm. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z digital marketingu, którą od 10 lat aktualizuję i poszerzam. Wiele wniosków wyciągnąłem także z wydania ponad 3 mln zł wydanych w systemach reklamowych.

Poznajmy się

Dowiedz się więcej
o innych usługach

Doradztwo w marketingu
i pozyskiwaniu klientów

Dowiedz się
Kampanie
marketingowe
Dowiedz się

Warsztaty
marketingowe online

Dowiedz się
Usprawnij działania marketingowo-sprzedażowe

Audyt i plan marketingowy to rozwiązania, które pomogły moim klientom zidentyfikować błędy i luki w działaniach marketingowych, a następnie je wyeliminować. Efektem są wyraźnie lepsze wyniki w kontekście pozyskiwania nowych i jakościowych leadów oraz wyższa sprzedaż. Podobna analiza pomoże Twojej firmie wejść na ścieżkę dynamicznego wzrostu.

Umów bezpłatne konsultacje
Najczęściej zadawane
pytania

Dbam o to, aby przygotowanie do audytu działań marketingowych i kont reklamowych moich klientów było jak najlepsze, dlatego też jednorazowa opłata za audyt rozpoczyna się od 700 zł netto. Wierzę, że jest to atrakcyjna oferta dla firm, które chcą skutecznie zarządzać swoimi budżetami reklamowymi i uniknąć nieskutecznych wydatków.

Jeśli podczas naszego spotkania okaże się, że nie jestem w stanie pomóc Twojej firmie, to natychmiast Cię o tym poinformuję. Zależy mi na szacunku dla Twojego i mojego czasu, dlatego zawsze staram się być jak najbardziej efektywny i skuteczny w dostarczaniu wsparcia dla moich klientów.
Audyt działań marketingowych rozpoczynam po wpłynięciu środków na moje konto, czyli tzw. jest to forma płatności z góry.
Gotowy audyt w formie video oraz dodatkowych materiałów otrzymasz w czasie maksymalnie 7 dni od terminu płatności.

Nie. Na sukces działań składa się wiele elementów m.in. skuteczność kampani, ale także sposób funkcjonowania samego biznesu. Dopiero porównanie rezultatów z różnych kanałów pozwala na optymalizację działań, czyli skupienie się na tych miejscach, które przynoszą najlepsze rezultaty. Zadaniem audytu jest znalezienie właśnie tych kanałów, abyś mógł zacząć poprawiać wyniki ze swoich działań.