Strona główna/Lejek marketingowy dla produktów premium: Jak go skutecznie budować?
Lejek marketingowy dla produktów premium: Jak go skutecznie budować?
Krystian Sobotka

Kiedy twoja firma tworzy lub sprzedaje produkty z wyższej półki cenowej, musisz zrozumieć, że strategia marketingowa powinna być różna od strategii dla produktów tańszych. Często widzę, że firmy oferujące produkty premium próbują pozyskiwać klientów w ten sam sposób co firmy oferujące produkty z niższej półki cenowej, co niestety często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dlatego chcę podkreślić znaczenie lejka marketingowego jako „MasterChefa” twoich działań marketingowych, zwłaszcza jeśli twój cel to pozyskiwanie jakościowych leadów.

W tym wpisie, przedstawiam kilka kluczowych punktów omówionych podczas webinaru.

Już teraz zachęcam Ciebie do pobrania bezpłatnie zapisu z webinaru.

POBIERZ WEBINAR BEZPŁATNIE TUTAJ

 • Czego się dowiesz?
 • Jak skutecznie budować lejek marketing dla produktów premium?

 • Dlaczego lejek jest konieczny?

 • Przykłady na każdy etap lejka marketingowego

 • Jak wykorzystać lead magnety do sprzedaży produktów premium?

Lejek marketingowy dla produktów premium: Dlaczego jest konieczny?

Jeżeli Twoja firma tworzy lub sprzedaje produkty z wyższej półki cenowej, lejek marketingowy jest kluczowym elementem strategii pozyskiwania klientów. W trakcie webinaru szczegółowo omówiłem, dlaczego takie podejście jest niezbędne i jak może to przyczynić się do poprawy jakości zgromadzonych kontaktów. Znaczenie lejka marketingowego zostało zilustrowane na konkretnych przykładach, które można wykorzystać na każdym etapie jego budowania.

POBIERZ WEBINAR BEZPŁATNIE TUTAJ

Trzy etapy lejka marketingowego

Lejek marketingowy składa się zazwyczaj z trzech głównych etapów: TOFU (góra lejka), MOFU (środek lejka), BOFU (dół lejka). Skupmy się teraz na każdym z nich.

Przyciągnij uwagę – TOFU

Pierwszy etap to przyciąganie uwagi. Zrozumienie, kto jest naszym docelowym klientem, pozwala nam na dostosowanie treści i wiadomości, które z pewnością go zainteresują. Wykorzystanie SEO, mediów społecznościowych czy influencerów, aby stworzyć wartościowe i angażujące treści, jest kluczowe dla przyciągnięcia potencjalnych klientów. Możemy to osiągnąć, na przykład, poprzez tworzenie specjalistycznych artykułów czy blogów, które są zgodne z zainteresowaniami i potrzebami naszych docelowych klientów.

Zachęć do interakcji – MOFU

Kiedy już zwrócimy uwagę użytkowników, kolejnym krokiem jest ich zaangażowanie. Chcemy, aby zaczęli aktywnie uczestniczyć w interakcji z naszą marką, by mogli zrozumieć i docenić wartość naszych produktów premium. Wykorzystanie narzędzi jak webinary, e-booki, interaktywne quizy, czy nawet specjalne oferty dla subskrybentów, może przekształcić zwykłego obserwatora w potencjalnego klienta.

Przekonaj do działania – BOFU

Ostatnim, ale nie mniej ważnym etapem, jest konwersja. To moment, gdy pokazujemy wszystko, co nasz produkt premium ma do zaoferowania, zwracając uwagę na jego unikalne cechy i korzyści, jakie przyniesie klientowi. Wykorzystanie recenzji, porównań, studiów przypadków, demonstracji produktów czy szczegółowych opisów, może pomóc przekonać klienta do zakupu.

Praktyczne zastosowanie lejka marketingowego

Należy pamiętać, że lejek marketingowy to nie jest jednorazowy proces. Przy każdym etapie powinniśmy analizować skuteczność naszych działań i optymalizować je, jeśli jest to konieczne. Nie zawsze od razu widać rezultaty, dlatego cierpliwość, konsekwencja i regularność są kluczowe.

Wykorzystanie magnesów do generowania kontaktów od klientów

Lead magnety to jedno z najważniejszych narzędzi w strategii lejka marketingowego. Są to różnego rodzaju materiały, takie jak e-booki, poradniki, katalogi czy webinary, które klient może pobrać, podając swoje dane kontaktowe. W trakcie webinaru omówiłem, jak można skutecznie wykorzystać te „magnesy” do budowania solidnej bazy mailingowej potencjalnych klientów.

Podsumowanie

Podsumowując, dla efektywnej sprzedaży produktów premium niezbędne jest zastosowanie adekwatnej do ich charakteru strategii marketingowej. Ta strategia musi uwzględniać specyfikę klienta premium oraz procesu decyzyjnego, jaki podejmuje przy zakupie. Kluczowym narzędziem umożliwiającym zrozumienie i dostosowanie do tego procesu jest lejek marketingowy, podzielony na trzy zasadnicze etapy.

Na każdym etapie lejka zastosować należy odpowiednie działania – począwszy od tworzenia atrakcyjnych i angażujących treści, poprzez budowanie relacji z klientem za pomocą interaktywnych narzędzi, aż po prezentację unikalnych cech i wartości produktu premium. Taki procesowy podejście umożliwia monitorowanie i optymalizację poszczególnych etapów, dzięki czemu cała strategia staje się bardziej efektywna.

Przekonałem?

Pobierz webinar bezpłatnie : )

Zapraszam do pobrania pełnego zapisu tego webinaru, aby odkryć więcej o budowaniu lejka dla produktów premium i dowiedzieć się, jak możesz go zastosować w swoim biznesie.

Chcę pobrać webinar

Jak zwiększyć ilość oraz jakość leadów z kampanii płatnych w czasie kryzysu?

Regres gospodarczy to wyzwanie dla wszystkich przedsiębiorstw. Jak nie przepalać budżetu reklamowego i systematycznie pozyskiwać jakościowe leady? Przygotowałem serię materiałów wideo, które pomogą usprawnić marketing w Twojej firmie.

Odbierz bezpłatne szkolenie:
Sprawdź również

Porcja praktycznej wiedzy marketingowe, która usprawni Twój biznes.
Przydatne wskazówki, wartościowe porady i ciekawostki ze świata marketingu.

  • 8 min.
  Czytaj więcej
  • 12 min.
  Czytaj więcej

Jak mogę Ci pomóc?

Szukasz profesjonalnego wsparcia w działaniach marketingowych dla swojej firmy?

Tworzę kampanie reklamowe, przygotowuję plany działań marketingowych oraz prowadzę dedykowane warsztaty dla firm. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z digital marketingu, którą od 10 lat aktualizuję i poszerzam. Wiele wniosków wyciągnąłem także z wydania ponad 3 mln zł wydanych w systemach reklamowych.

Poznajmy się